Saç Ekim Süreci

Fue Tekniği (Follicular unit extraction) ve Operasyon Süreci

Tedaviniz konsültasyonla başlar. Bu görüşmede size uygulayacağımız prosedürleri ve en iyi sonuca nasıl ulaşacağımızı açıklarız. Bu nedenle görüşmede ihtiyacınız olan saç kökü sayısını ve saç çizginizi belirleriz. Amacımız alım yapılan bölgeye zarar vermeden iz bırakmadan ihtiyacınız olana saça sizi kavuşturmak. Daha sonra saçlarınızın fotoğraflarını çeker ve traş işlemine başlarız. Traş işleminden sonra lokal anestezi yani işlem yapacağımız alanı uyuşturuyoruz Anestezi tamamlandıktan sonra köklerin alım işlemine hazırsınız. Alım işlemini FUE TEKNİĞİ (Follicular Unit Extraction) ile yapmaktayız.

Başın arka tarafından iki kulak arasındaki alandan saç köklerinin mikro punchlarla tek tek alım işlemidir. Bu saç köklerini greft olarak adlandırırız. Her bir greft içinde birli ikili üçlü saç kökü barındırır. Bu nedenle de belirlediğimiz greft sayısı sizin asıl saç teli sayınız değildir. Total saç teli sayınızı, belirlediğimiz greft sayısını ortalama 2.5 ile çarptığınızda elde edersiniz. saç köklerini alım işlemi ortalama 2-3 saat sürmektedir.

fotolia_62129744Alınan greftler özel bir solüsyonda ekim işlemine kadar saklanır. Saç köklerini alım işlemi tamamlandıktan sonra ekim yapılacak bölgeye lokal anestezi uygulanır. Anestezi işleminden sonra greftlerinizin yerleştirileceği insizyonlar (kanallar) açılır. Bu insizyonlar sizin greftlerinizin ölçüsünde ve doğal saç yönü ve sıklığında açılır. Bu işlem de tamamlandıktan sonra öğle yemeği ve biraz dinlenmeniz için ara veririz. Daha sonra saç köklerini yerleştirme işlemi başlar. Kesinlikle saç kökleriniz orjinal saç yönüzde yerleştirilir. Doğal görünüm için ön saç çizginize tekli saç kökleri arka bölgelere de çoklu saç kökleri yerleştirilir. Böylece ön taraftaki doğal saç çizgisi yakalanmakta arkaya doğru ise sıklık arttırılmaktadır. Bu işlemde ortalama 2-3 saat sürmektedir. Ekim işlemi de tamamlandıktan sonra saç köklerinin alındığı bölgeye pansuman yapılarak kapatılır, ekim yapılan bölge açık bırakılır. Operasyondan sonra hastanede kalmanızı gerektirecek hiç bir durum yoktur, operasyondan sonra evinize veye otelinize dönebilirsiniz.

Operasyon Sonrası

Operasyonun ertesi günü bandaj çıkarılır ve ilk saç yıkamanız yapılır. Nasıl yıkamanız gerektiği açıklanır. Yıkamalarda kullanacağınız şampuan ve losyon tarafımızdan verilir. Operasyondan sonra kullanmanız gereken ilaçlar açıklanır ve tarafımızdan verilir.